Informuję, iż z dniem dzisiejszym tj. 09.10.206 r. obowiązuje w Aeroklubie nowe konto bankowe:

ING Bank w Opolu

nr rachunku:    73 1050 1504 1000 0090 3105 4555

Aeroklub Opolski zaprasza wszystkich chętnych na wiosenne szkolenia szybowcowe i spadochronowe.Aktualnie trwają nabory na wszystkie szkolenia.Informujemy,że pierwsze praktyczne szkolenie szybowcowe oraz spadochronowe odbędzie się już w marcu 2016 roku.Szkolenie takie daje możliwość kontynuacji latania i skakania w sezonie 2016  i realną szansę na uzyskanie licencji SPL oraz świadectwa kwalifikacji skoczka spadochronowego.Szkolenie szybowcowe prowadzimy za wyciągarką na szybowcach SZD-50 PUCHACZ.  

Wszelkich informacji udzielą Państwu nasi instruktorzy.
Instruktor szybowcowy      -tel. 690 497 395
Instruktor spadochronowy  -tel. 601 453 624

Informację można również uzyskać pod adresem e-mail : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Aeroklub Opolski wspólnie z Karkonoskim Stowarzyszeniem Szybowcowym serdecznie zaprasza wszystkich Szybowników na Letni Obóz Treningowo Edukacyjny Opole 2017.Tegoroczny obóz odbędzie się na przełomie lipca i sierpnia 28.07-08.08.2017 r.Kolejna edycja tej imprezy będzie okazją do treningu w lataniu przelotowym, zdobywaniem wiedzy oraz doświadczenia lotniczego.Życzymy wszystkim,aby stała się również okazją do uzyskania warunków do odznak FAI. 

http://lotek2017.pl/

Z wielką satysfakcją pragnę poinformować, iż w dniu 24.03.2015 r. został zakończony z wynikiem pozytywnym proces certyfikacji Aeroklubu Opolskiego. Audyt potwierdził  wysoki poziom przygotowania naszego Aeroklubu w celu uzyskania certyfikatu.
Składam wielkie podziękowania dla działaczy naszego Aeroklubu za włożony ogromny wkład, pracę i poświęcenie w proces certyfikacji. Szczególne podziękowania należą się dla:
-    Pana Krzysztofa Krzesińskiego za wdrożenie systemu SMS;
-    Pana Zbyszka Kunasa za prowadzenie i przygotowanie dokumentacji szkoleniowej;
-    Prezesa Aeroklubu Opolskiego Tomka Radoszewskiego za przygotowanie dokumentacji operacyjnej, koordynowanie i czuwanie nad procesem przygotowawczym.
Chciałbym również podziękować wszystkim tym działaczom, którzy przyczynili się do tego sukcesu.
 
 
Janusz Golinkiewicz
Dyrektor Aeroklubu Opolskiego